یونولیت

یونولیت سقفی | فروش یونولیت در برتر فوم طیبی در تهران

یونولیت

یونولیت ، یکی از سازه‌ های مهم در صنایع مختلف از جمله ساختما‌ن‌سازی است. به طور کلی از گذشته تا کنون، با توجه به پیشرفت تکنولوژی و علوم و فنون مورد استفاده در ساخت‌وساز، تحولات عظیمی رخ داده است. و محصولات جدید و پیشرفته جای محصولات قدیمی و ناکارآمد را گرفته‌اند.

این محصول نیز یکی از محصولات کاربردی و مهم است. که در ساختمان به منظور عایق‌بندی مورد استفاده قرار می‌گیرد و به سبب ویژگی‌های خاص و منحصر به فردی که دارد. به وفور استفاده می‌شود. از جمله مزایای اصلی استفاده از این محصول می‌توان به کاهش وزن ساختمان، افزایش امنیت در برابر زلزله، صرفه‌جویی در هزینه و وقت و… اشاره کرد.

در صورتی که قصد آشنایی بیشتر با این محصول را دارید. در این بخش با مشخصات خرید و قیمت فروش انواع یونولیت سقفی ، کرومیت، فشرده و… آشنا شوید.

به طور کلی یونولیت به دلیل وزن پایین و مقاومت بالایی که دارد. به یک محصول پرکاربرد تبدیل شده است. از جمله مزایای اصلی آن نیز می‌توان به مقاومت عالی در برابر حرارت، رطوبت، صوت و… اشاره کرد.

از این محصول می‌توان در موارد مختلف از جمله سقف، دیوار و کف ساختمان استفاده کرد. در ادامه  در مورد کاربرد و مزایای آن بیشتر توضیح می‌دهیم.

بهتر است قبل از هر چیزی با انواع این محصول آشنا شوید. این محصول بر اساس فاکتورهای مختلفی دسته‌بندی می‌گردد. در واقع هر یک از آن‌ها دارای ویژگی منحصر به فرد خود هستند. دانسیته، کاربرد، ابعاد، نوع اشتعال‌پذیری و… از جمله مهم‌ترین مسائلی است که این محصول دسته‌بندی می‌گردد. در ادامه با انواع آن آشنا شوید.

یونولیت سقفی

در واقع پرکاربردترین نوع از این محصول، یونولیت سقفی است. یونولیت سقفی از برش دادن نوع مادر تولید می‌شود. دانسیته آن 12 بوده. و در ابعاد و اندازه‌های مختلفی برش داده می‌شود. به طور کلی این محصول معمولا در وزن‌های 7 تا 8 کیلوگرم تولید می‌گردد که وزن استاندارد است. اصلی‌ترین کاربرد این محصول اجرای سقف تیرچه بتنی است. این محصول در ابعاد مورد نظر مشتری نیز می‌تواند تولید گردد. بنابراین ضایعات و پرتی زیادی ندارد.

یونولیت فشرده

نوع دوم، یونولیت فشرده است. از این محصول در صنایع مختلف می‌توان استفاده کرد. در صنعت خودروسازی، تولید درب و پنجره، لوازم تحریر، مجسمه‌سازی و… مورد استفاده قرار می‌گیرد. در روند تولید این محصول بر خلاف انواع دیگر، از فشار بخار بیشتری استفاده می‌شود. این مسئله باعث می‌شود میزان هوای داخل آن کاهش پیدا کرده. و در نهایت سبب افزایش چگالی می‌گردد.

در واقع افزایش چگالی سبب وزن بیشتر می‌گردد. بنابراین این مسئله باعث افزایش وزن این محصول شده. و در نهایت چگالی تا 40 می‌شود. این محصول را می‌توان به طور همزمان با سنگ، پشم، فوم آکوستیک و… استفاده کرد. در این صورت مقاومت و عایق‌بندی آن چند برابر می‌شود.

یونولیت دیواری

یونولیت دیواری از جمله محصولاتی است. که به شکل‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. یعنی از این محصول می‌توان به عنوان دیوار پوش فوم، فوم دیواری تزئینی، فوم دیوار پوش و نوع 3D استفاده کرد. در واقع از این محصول در موارد مختلفی از جمله درزگیری، دکوراسیون داخلی و عایق‌بندی استفاده می‌شود.

یونولیت بسته‌بندی

در آخر یونولیت بسته‌بندی را مورد بررسی قرار می‌دهیم. این محصول کاربرد مختلفی دارد. در بیشتر صنایع می‌توان از این محصول استفاده کرد. از مشخصات بارز این محصول می‌توان به چگالی و وزن پایین اشاره کرد. همین مسئله سبب می‌شود تا در برابر ضربه و فشار مقاومت بالایی داشته باشد. از دیگر ویژگی‌های این محصول مقاومت عالی در برابر نم است. در واقع از این محصول به منظور بسته‌بندی نیز استفاده می‌شود.

فرآیند و روش تولید یونولیت کرومیت

در اولین مرحله از دستگاهی به نام اکسپندر استفاده می‌شود. در این مرحله دانه‌های استایرن که بسیار ریز و سفیدرنگ هستند وارد این دستگاه می‌شوند. این دانه‌ها دارای دانسیته مشخصی هستند. و وقتی وارد دستگاه می‌شوند. توسط بخار افزایش حجم پیدا می‌کنند. این دستگاه توانایی دارد حجم دانه‌های استایرن را 20 تا 50 برابر افزایش دهد.

دومین مرحله نیز لازم است دانه‌ها افزایش حجم داشته باشند. این مرحله پلیمریزاسیون نامیده می‌شود. در این مرحله به منظور افزایش حجم از دو ماده استفاده می‌شود. این دو ماده شامل شنتان و دی اکسید کربن هستند. در واقع دو ماده نام ‌برده سبب افزایش حجم و پف‌کنندگی استایرن‌ها می‌شود.

این بخش مهم‌ترین مسئله در خصوص کاهش وزن یونولیت است. چرا که در این دو مرحله، به طور کلی وزن کاهش پیدا کرده. و 90 درصد این ماده از هوا تشکیل می‌شود.

پس از گذر از مراحل فوق، می‌بایست فرآیند خنک‌سازی صورت گیرد. به منظور خنک‌سازی، می‌بایست وارد سیلوهای خنک‌سازی شده ، به مدت 6 تا 12 ساعت نگهدای شود و در این مدت زمان به طور کامل خنک می‌شوند. در آخرین مرحله نیز می‌بایست فرآیند قالب‌گیری صورت گیرد. در واقع موادی که خنک شده‌اند می‌بایست وارد قالب‌های مخصوص شده و در نهایت با استفاده از نیروی بخار فشرده گردند.

با استفاده از فشار بخار، دانه‌های گرانول به یکدیگر پیوند می‌خورند. در نهایت شبیه به قالب مادر در می‌آیند. به منظور برش از المنت‌های مخصوص و دستگاه استفاده می‌شود. و انواع این محصول تولید می‌گردد.

ویژگی‌های یونولیت کرومیت

حال که با روش تولید و انواع این محصول آشنا شدید، با ویژگی‌های آن نیز آشنا شوید. در زمان خرید و فروش یونولیت علاوه بر قیمت آشنایی با ویژگی‌ها نیز مهم است. این محصول با ویژگی‌های منحصر به فردی تولید می‌شود. در ادامه به بیان این ویژگی‌ها می‌پردازیم:

وزن این محصول بسیار کم است. بنابراین حمل و نقل و نصب آن نیز چندان دشوار نیست.

مقاومت بالای این محصول در برابر عوامل مختلف محیطی از جمله رطوبت، حرارت، صوت، نور خورشید و… سبب شده تا یک محصول منحصر به فرد تولید گردد.

این محصول از نظر دوام و طول عمر، ماندگاری بالایی دارد.

قیمت یونولیت مقرون به صرفه است. و از قیمت بالایی برخوردار نیست.

سازگار با محیط زیست هستند. و قابلیت بازیافت دارند. لازم به ذکر است نوع بازیافتی آن نیز کاربرد دارد.

از نظر بهداشتی در سطح مناسبی قرار داشته. و سازگار با محیط زیست است.

در ابعاد و اندازه دلخواه قابل تولید است. همچنین در زمان استفاده نیز به راحتی می‌توان آن را برش داده و استفاده کرد.

ضایعات و پرتی نداشته. و مقاومت بالایی در برابر ضربه دارند.

کاربرد یونولیت

کاربرد یونولیت به دلیل ویژگی‌های منحصر به فردی که دارد بسیار گسترده است. امروزه از این محصول در صنایع مختلف استفاده می‌شود. چرا که ویژگی‌های مناسبی داشته. و تحول عظیمی در صنایع مختلف ایجاد کرده است. به طور کلی کاربرد این محصول با توجه به فاکتورهای مختلف تعیین می‌شود. یعنی دانسیته، قابلیت اشتعال و… در این مورد تاثیرگذارند. در ادامه با کاربردهای این محصول آشنا شوید:

از این محصول به منظور اجرای سقف پروژه، ساختمان‌های اداری و مسکونی و حتی صنعتی استفاده می‌شود.

در صنعت غذا و دارو نیز کاربردهای مختلفی دارد.

در ساخت‌وساز و پروژه‌های مختلف از این محصول جهت عایق‌بندی حرارتی و صوتی استفاده می‌شود.

تولید مصالح ساختمانی مدرن و پیش‌ساخته از دیگر کاربردهای این محصول است.

در سالن‌های موسیقی، سینما، آمفی تئاتر از این محصول برای عایق‌بندی قوی استفاده می‌شود.

از دیگر کاربردهای این محصول می‌توان استفاده در صنعت مجسمه‌سازی، ساخت ماکت و تابلوهای تبلیغاتی، تزئینات و… نیز استفاده کرد.

مزایای استفاده از یونولیت

مهم‌ترین و اصلی‌ترین مزیت استفاده از این محصول، قیمت مناسب آن است. بنابراین در هزینه به میزان قابل توجه ای صرفه‌جویی می‌گردد.

وزن بسیار کمی داشته. و همین مسئله در کاهش وزن ساختمان تاثیر بسزایی دارد.

با استفاده از این محصول، در مصرف مصالح نیز صرفه‌جویی می‌شود.

سبب افزایش سرعت ساخت‌وساز و کاهش نیاز به نیروی انسانی می‌شود.

استفاده از این محصول سبب می‌شود تا قطر سازه‌های بتنی و فلزی به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند.

کاهش مصرف انرژی از دیگر مزایای استفاده از این محصول است.

مقاومت بالا در برابر زلزله و همچنین کاهش ضایعات ناشی از آن از دیگر ویژگی‌های مطلوب است.

قیمت خرید و فروش یونولیت

قیمت فروش یونولیت بر اساس عوامل مختلفی تعیین می‌شود. به طور کلی قیمت فروش یونولیت نیز مانند دیگر محصولات ساختمانی، دائما دچار تغییر است. بنابراین در زمان خرید و فروش می‌بایست قیمت فروش یونولیت را از مراکز معتبر استعلام کنید. به طور کلی قیمت این محصول بر اساس دانسیته، وزن، ابعاد، نوع و… تعیین می‌شود. در برتر فوم طیبی می‌توانید قیمت فروش یونولیت را به صورت لحظه‌ای استعلام کنید. با مناسب‌ترین قیمت این محصول را تهیه کنید.

فروش انواع یونولیت کرومیت و سقفی در برتر فوم طیبی

به منظور خرید یونولیت با بهترین قیمت کافیست با برتر فوم طیبی در ارتباط باشید. این مجموعه بزرگ‌ترین فروشگاه تولید و فروش انواع یونولیت سقفی است. به منظور خرید و فروش یونولیت با ما در تماس باشید و از خدمات مشاوره رایگان ما بهره‌مند شوید.

شماره تماس:

واتساپ: 

09129723556

اینستاگرام:

 ایمیل :
تلگرام : 
بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *