یونولیت, یونولیت سقفی

کاربرد یونولیت در سقف | کاربرد یونولیت در ساختمان سازی

کاربرد یونولیت در سقف

کاربرد یونولیت در صنایع مختلف ، کابرد یونولیت در ساختمان سازی ،کاربرد یونولیت در صنعت ، کاربرد یونولیت در سقف ، کاربرد ورق یونولیت

کاربردهای یونولیت از مسائلی است که ذهن بسیاری از شما عزیزان را به خود مشغول کرده است. همان طور که می دانید پلی استایرن فشرده با نام تجاری یونولیت نیز شناخته می شود که معمولا همه فکر می کنند کاربرد یونولیت در صنعت ساختمان سازی است و در صنایع دیگر نقشی ندارد. پلی استایرن انبساطی یک ماده سفید رنگ می باشد که از جنس پلیمر است. کاربرد یونولیت در صنعت به شاخه های زیادی تقسیم می شود.

البته بهتر است بدانید یونولیت وزن سبکی دارد و دلیل آن این مسئله است که 95 درصد آن از هوا تشکیل شده است و فقط 5 درصد آن از پلاستیک شکل گرفته است. کاربرد یونولیت در سقف به دلیل وزن سبک آن است. این ویژگی باعث شده تا محصول منحصر به فردی به شمار آید. کاربرد ورق یونولیت فقط به صنعت ساختمان سازی خلاصه نمی شود، زیرا این محصول دارای ویژگی های منحصر به فردی است که مشکلات زیادی را در صنایع مختلف رفع می کند.

پلی استایرن پس از طی کردن چند مرحله به ورق های یونولیت تبدیل می شوند.

کاربرد ورق یونولیت در صنایع مختلف

 • ورق یونولیت
 • فوم سقفی
 • یونولیت فشرده
 • یونولیت دیوار

یونولیت در سقف چیست؟

استفاده از یونولیت در ساختمان سازی تا به حال توانسته است تحولی بزرگ را ایجاد کند زیرا این محصول به همراه سبک بودن ضربه گیر مناسبی نیز هست. کاربردهای یونولیت عبارتد از:

 • کاربرد یونولیت در سقف ساختمان ها و مکان های مختلف به عنوان عایق صوتی و حرارتی است.
 • در سردخانه ها و یخچال ها نیز یونولیت عایقی برای سرما محسوب می شوند.
 • در ساخت و تولید انواع یخدان ها و همچنین انواع فوم ها که برای بسته بندی
 • استفاده از ورق یونولیت در تابلوهای مختلف که در ابعاد 100 در 200 و همچنین ضخامت 4 تا 1000 میلی متر.
 • کاربرد یونولیت در سقف به عنوان جایگزین بلوک های سقفی و سفالی سیمانی که باعث می شود در زمان زلزله نیز آسیب کمتری وارد شود.
 • استفاده در مکان هایی که آلودگی صوتی ایجاد می شود مانند استودیو ضبط صدا و….
 • در باغبانی برای هوادهی به خاک گیاهان
 • صنعت خودروسازی
 • در ساخت ماکت
 • ساخت و ساز راه آهن
 • در طراحی دکوراسیون
 • کارهای خلاقانه مانند کار دستی

پیشنهاد مطالعه : خرید یونولیت سقفی تهران | یونولیت سقفی چیست ؟ + کاربردها

کاربرد یونولیت در ساختمان سازی

همانطور که گفته شد یکی از زمینه های استفاده از یونولیت کاربرد آن در ساختمان سازی می باشد. محصولاتی که در این مورد ساخته می شود متفاوت است و دارای اندازه های متفاوت می باشند که در ادامه به آن ها می پردازیم. بهتر است بدانید از زمانی که کاربرد ورق یونولیت در صنعت ساختمان سازی جایگاه ویژه ای پیدا کرده است میزان مرگ افراد در زلزله بر اثر ریختن آوار کاهش چشمگیری داشته است.

کاربردهای یونولیت فشرده

یکی از موارد استفاده یونولیت ساختمانی، یونولیت فشرده می باشد. فشردگی و یا دانسیته این محصول بسیار بالا است به همین دلیل وزن آن بیشتر است. دانسیته این محصول  بالای 40 است و همین مسئله باعث می شود که در مقایسه با انواه یونولیت کمی سنگین به نظر برسد. یکی از کاربرد های یونولیت در صنعت ساختمان سازی می باشد که عایق صوتی خوبی است.

کاربردهای این نوع فوم در صنعت ساختمان سازی، خودروسازی، ساخت درب های ضد سرقت و مجسمه های مختلف است. ورود یونولیت به این صنایع توانسته است بسیاری از مشکلات را حل کند و میزان کیفیت محصولات را نیز افزایش دهد. کاربرد یونولیت در سقف

یونولیت دیوار

از این محصول در بعضی از موارد برای ساخت دیوار استفاده می شود به عنوان مثال از نمونه های پرکاربرد این محصول می توان گفت، فوم دیوار تزئینی، فوم دیوارپوش، دیوار پوش فومی و پنل های سه بعدی هستند که امروزه برای طراحی دکوراسیون داخلی به یک عنصر اساسی تبدیل شده اند.

کاربرد ورق های یونولیت در طراحی دکوراسیون داخلی جدا از زیبایی و حالت پذیری که دارد اگر طراح از آن به عنوان دیوار پوش استفاده کند عایق مناسبی برای جلوگیری از انتقال صدا می تواند باشد. کاربرد یونولیت در سقف

یونولیت سقفی

یکی دیگر از موارد استفاده آن در صنعت ساختمان سازی است که به عنوان یونولیت سقفی استفاده می شود. این محصول در سقف های دال یک طرفه در ساخت قالب بتن استفاده می شود که به آن سقف تیرچه بلوک هم می گویند.

این محصول از فشردگی 12 برخوردار است و به شکل مستطیل می باشد. اما فشردگی در یونولیت های سقفی می تواند متفاوت باشد چون بر اساس کاربرد شان تولید می شوند.

یونولیت های سقفی، در مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن مورد مطالعه قرار می گیرند و استاندارد این محصولات باید مورد تایید این مرکز باشد. به همین دلیل نباید وزن یونولیت تیرچه های سفالی از 2 کیلو کمتر باشد. البته شرکت برتر فوم طیبی به عنوان کارخانه در تهران تلاش می کند که همه استانداردهای مربوطه به این موضوع را رعایت کند. کاربرد یونولیت در سقف

 تیرچه کرومیت

یک نمونه دیگر پرکاربرد استفاده از یونولیت، تولید یونولیت تیرچه کرومیت است. یونولیتی که در ساخت این تیرچه استفاده می شود از نظر ابعاد به دو دسته کلی تقسیم می شود که عبارتند از :

ابعاد یونولیت تیرچه کرومیت، طول 1 متر وعرض 66 سانتی متر و همچنین قطر آن 25 سانتی متر می باشد.

نوع دوم یونولیت تیرچه کرومیت، طول 1 متر وعرض 66 سانتی مترو قطر 20 سانتی متر می باشد.

کاربردهای یونولیت در صنعت خودرو

 • پلاستوفوم بسته بندی برای قطعات خودرو
 • یونولیت فوم پرکننده خودرویی

نوع اول یونولیت که در بسته بندی قطعات خودرو استفاده می شود به آن پلاستوفوم بسته بندی نیز می گویند.

اما یونولیت فوم پرکننده خودرویی به عنوان یونولیت بسته بندی مورد استفاده قرار نمی گیرد. این نوع یونولیت یا پلاستوفوم، بسیار دقیق بوده و همچنین از نظر کیفیت و ابعاد با دقت طراحی و تولید می شود.

این نوع یونولیت به عنوان یک قطعه در صنعت خودروسازی استفاده می شود. به همین منظور است که بسیار دقیق تولید می شود زیرا باید بر روی قطعه دیگر مونتاژ می شود.

بهتر است در هنگام تحویل گرقتن کنترل دقیقی داشته باشید. بهتر است تمام قطعات ساخته شده از جنس یونولیت صد در صد مورد بازبینی قرار گیرند و بعد برای مشتری ارسال شوند. این فرایند در شرکت تولیدی برتر فوم طیبی دارای اهمیت ویژه ای است.

از نظر قیمت تولید یونولیت بسته بندی مناسب تر از بسته بندی هایی مانند کارتن و پلاستیک خواهد بود. و از نظر محافظتی نیز مزیت های بیشتری دارد. کاربرد یونولیت در سقف

خرید یونولیت سقفی عرض 50

کابردهای یونولیت در تولید کاردستی

با استفاده از این محصول می توان کارهای هنری منحصربه فردی تولید کرد. کاردستی های مانند عروسک های فانتزی، ساخت دکور، ماکت، کاردستی ماشین و یا استند و حروف می توان از این ماده استفاده کرد.

شرکت های هستند که در این زمینه فعالیت دارند و اشکال متفاوتی را در قالب های مانند فرم بدن حیوانات و اجسام هندسی تولید می کنند تا بتوانند از آنها در ساخت کاردستی استفاده کنند. ساخت این ماده در طی چند مرحله انجام می شود. مواد مایع را قالب های مورد نظر می ریزند و اشکال متفاوتی می سازند و به بازار عرضه می کنند.

از نمونه های متنوع این قالب ها که می توان نام برد نمونه هایی از حیوانات و اشکالی مانند کشتی عروسک ها و ماشین یونولیتی است تا به دور از ترس خراب شدن بتوانید با انداختن آن به آب و همچنین مشاهده آزمایش های متفاوت تجربه های خوبی را به دست آورید.

تفاوت یونولیت ساختمانی با یونولیت کاردستی

استایروفوم در صنعت ساختمان اکثر مواقع در اندازه های دقیق و استاندارد ساخته می شود.

یونولیت هایی که در ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد اندازه های بزرگ و وزن های مخصوصی دارند اما از نظر جنس و مواد اولیه تفاوتی ندارند.

یونولیت هایی که در ساختمان سازی استفاده می شوند معمولا دارای قیمت بالایی  هستند زیرا در اندازه های بزرگی ساخته می شوند. کاربرد یونولیت در سقف

شماره تماس:

واتساپ: 

09129723556

اینستاگرام:

 ایمیل :

Mashinsazi.tayebipoor@gmail.com

تلگرام : 

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *